<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2014-04-14 19:17:11

VI Międzyszkolne Mistrzostwa W Wyciskaniu Sztangi Leżąc - Kolno 2014

Już szósty rok w naszej szkole odbyły się VI Międzyszkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w których startowali nasi uczniowie z 11 reprezentacji szkół z kilku województw. Z powodu kontuzji lub niedyspozycji w ostatniej chwili wykruszyło się sporo uczniów z ZST, którzy typowani byli do zajęcia miejsca na podium w swojej kategorii wagowej. Jednak ci, co wystartowali, również nie zawiedli i w większości zajęli miejsca od 1 do 3.

Nasze dziewczęta, a są wśród nich Katarzyna Sobieska i Justyna Sekścińska (obie z klasy II LOa), trenujące na co dzień w sekcji fitness w naszej szkole, okazały się poza zasięgiem konkurentek i zajęły kolejno 1 i 2 miejsce w kategorii wielokrotnego wyciskania połowy ciężaru ciała. Katarzyna Sobieska wycisnęła 25 razy połowę swojej wagi, Justyna Sekścińska uzyskała tylko 3 powtórzenia mniej. Obie dziewczyny już zapowiedziały, że za rok jeszcze wyżej podniosą poprzeczkę. Czekamy i gratulujemy sukcesu!

Ich kolega Konrad Konopka (kl. II LOb), mimo dwóch pierwszych prób spalonych, w trzeciej próbie - już skoncentrowany - uporał się z ciężarem 90kg i w kategorii do 71 kg zajął 3 miejsce. W nieco wyższej kategorii startował Patryk Polkowski (kl. II LOb). Niestety trafił na bardzo silnych trójboistów z ZST Białystok, którzy w tym dniu byli bezkonkurencyjni. Patryk walcząc dzielnie, z wynikiem 115kg w kategorii do 90kg zajął dobre 7 miejsce. Tę kategorię wagową wygrał zawodnik z Białegostoku, który wycisnął 160kg. Pierwsze doświadczenia z tak wielką imprezą za Wami, przed Wami czas na regenerację, wyciągnięcie wniosków i nowe treningi, by za rok wrócić jeszcze silniejszymi i wskoczyć wyżej na podium.

Rewelacją nie tylko tej imprezy okazał się uczeń klasy 3 b ZSZ Przemysław Mańko, dla którego nasze zawody były już 4 imprezą w tym roku. Początkowo w szkolnych zawodach zajął 1 miejsce, następnie w Łomży i Białymstoku również pewnie wygrał swoje kategorie wagowe z życiówką 145 kg. Na Międzyszkolnych Mistrzostwach pobił swój rekord, lecz 150kg wystarczyło "tylko" na 3 miejsce. Można wywnioskować, że nasze zawody skupiają najsilniejszą młodzież z północno-wschodniej Polski, co również potwierdził opiekun zawodników z Białegostoku, trener trójboju siłowego. Dla Przemysława były to ostatnie mistrzostwa. W związku z tym dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły każdego roku i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.