<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2011-01-12 19:43:57

Zagrają w III lidze - siatkówka w ZST

Zagrają w III lidze!

15 grudnia drużyna siatkarek ZST walczyła o awans do III Ligi Dziewcząt  Szkół Ponadgimnazjalnych  Województwa Podlaskiego. Na hali ZSOiZ w Czyżewie, gospodarza turnieju, zameldowały się oprócz nas także reprezentacje z ZS w Szczuczynie i z I LO w Łapach.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się gospodynie zawodów z siatkarkami ze Szczuczyna. Po zaciętym i wyrównanym meczu zakończonym  ,, T-breakiem’’ zwyciężyły Szczuczynianki 2:1. Drugi pojedynek rozegrany został między reprezentantkami naszej szkoły, a drużyną z I LO łapy. W tym meczu byliśmy faworytami, co potwierdziło się bardzo szybko , dziewczęta nie dały żadnych szans rywalkom wygrywając spotkanie 2:0 (25:13 , 25:13).

W trzecim starciu swoje możliwości prezentowały zespoły Łap i Szczuczyna. Pierwszy set to wygrana zespołu z Łap (25:23). Kolejne dwa sety to równie zacięta walka, ale tym razem lepsze okazały się Szczuczynianki, które wygrały mecz 2:1

Do ostatniego meczu turnieju przystąpiły, drużyna z Czyżewa i Kolna. Dla naszych przeciwniczek był to bardzo ważny ,,bój’’, gdyż przegrana mogła im zamknąc  drogę do gry w III lidze. Nasze zawodniczki dzięki wcześniejszym zwycięstwom (zdobytym punktom), mogły być już spokojne o awans, ale mimo tego grały z wielkim zaangażowaniem.

Niestety pierwszy set przegraliśmy (25:23). Następna odsłona należała już do siatkarek z ,,Kubraka’’ , szybko uporządkowaliśmy grę i wygraliśmy zdecydowanie (25:14). Wydawałoby się, że trzeci set będzie formalnością, ale w końcówce naszym dziewczynom zabrakło sił i ,,oddaliśmy’’ tą partię 25:20. Całe spotkanie 2:1 dla Czyżewa.

Turniej w Czyżewie był rozegrany w miłej i przyjacielskiej atmosferze, przy głośnym dopingu kibiców, którzy mogli być zadowoleni z poziomu gry wszystkich zespołów. Nie brakowało efektownych zagrywek, kombinacyjnej gry zakończonej atakiem, czy gry ,,blokiem’’. Aż trzy z czterech meczów zakończyło się ,,T-breakiem’’.

Gratulacje należą się naszej drużynie, która wraz z ZSOiZ w Czyżewie, wywalczyła awans do III ligi. Siatkarkom ze Szczuczyna i Łap życzymy powodzenia w barażach.