Losowa Fotografia Kolno

<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2012-09-17 10:44:01

Wyjazd edukacyjny do Katynia

www.radio.bialystok.pl/blog/wyjazdedukacyjnydokatynia2012

Grupa maturzystów z podlaskich szkół, ich nauczyciele, historycy z IPN i świadkowie historii wyruszyli w środę (19.10) rano autokarem do Katynia.

Wyjazd edukacyjny "Katyń - w 72. rocznicę Zbrodni" to już trzeci tego typu projekt białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym - relacje, wrażenia i zdjęcia z wyjazdu grupy uczniów do Katynia na bieżąco można śledzić na stronie internetowej Polskiego Radia Białystok. Już działa blog, na którym uczestnicy wyjazdu dzielą się swoimi wrażeniami z tej podróży.

Uczniowie siedmiu podlaskich szkół: III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, Technikum nr 4 w Suwałkach, I LO w Kolnie, Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przez trzy dni przejadą przez Białoruś i Rosję. Odwiedzą ważne dla Polaków miejsca pamięci na Wschodzie, między innymi: Grodno, Kuropaty pod Mińskiem, Orszę, Katyń i Smoleńsk. Wyjazd młodzieży dofinansowały lokalne samorządy.

Katyń 2012, wyjazd do Katynia, Katyń


Katyń 2012, wyjazd do Katynia
Katyń 2012, wyjazd do Katynia, Kolno


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Aktywni Babcia i Dziadek

>> Konkurs generations@school

>> Wiele mamy do przekazania przyszłym pokoleniom

>> Szkolny Konkurs Matematyczny

© 2006-2018 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno Marcin Wolanowski