Międzyszkolne Zawody z Pierwszej Pomocy

Zapraszamy do udziału w zawodach. Zgłoszenia do 28 marca 2019 na adres kgppkolno@wp.pl. Więcej szczegółów KliknijLosowa Fotografia Kolno

<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2018-12-20 09:45:19

Wyjazd do Ostrołęki na spektakl teatralny Tango

18 grudnia 2018 roku odbyła się wycieczka do Ostrołęki. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas: II LOa i III TM, III TRE, III LOa, IV TM i IV TRE. Głównym celem imprezy była sztuka teatralna „Tango” w reż. Piotra Cyrwusa w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa. Celem drugim była integracja grupy i świetna zabawa.

"Tango" jest jednym z najlepszych polskich dramatów XX-go wieku, reżyser przedstawił w sposób bardzo rzeczywisty i obiektywny. Dramaturg nawiązał w tej sztuce do komedii obyczajowej i dramatu mieszczańskiego. Zarówno reżyseria, jak i aktorzy, a także scenografia zasługują na wielkie uznanie. W rolę Artura wcielił się Piotr Franasowicz, Eleonora czyli matka Artura: Beata Schimscheiner, Stomil czyli ojciec Artura: Andrzej Franczyk i Edek – Tadeusz Łomnicki.

Sceneria i reżyseria wiernie odzwierciedlała problematykę dramatu, ale jednocześnie wykorzystała wątki nowoczesne, muzykę przemawiającą do młodzieży. Moim zdaniem spektakl jest po prostu genialny, obrazuje on świetnie to, co zawiera książka, a nade wszystko ułatwia jej zrozumienie.

Po przeżyciach kulturalnych, mieliśmy czas na doznania smakowe. Już planujemy kolejną wycieczkę w tym samym towarzystwie.


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin

>> Wesołych Świąt

>> Światowy Dzień Wolontariusza

>> Jasełka 2018

© 2006-2019 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno Marcin Wolanowski