Zainteresowany naszą szkołą ?!

Obejrzyj ofertę edukacyjną- kliknij tutaj

Informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami . Szczegóły
<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2019-11-13 18:52:43

Święto Niepodległości

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…

11.11.1918. jest szczególną datą dla każdego Polaka. Tego dnia zakończyła się I wojna światowa, a wPolsce Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 niewoli.

8 listopada 2019r. społeczność naszej szkoły zebrała się na hali sportowej w asyściesztandaru szkolnego (poczet sztandarowy: Aneta Jędzrzejczyk, Anita Makowska i Adam Poreda), aby uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysty apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Miało to miejsce o symbolicznej godzinie 11:11. Nasza szkoła, podobnie jak w poprzednim roku, wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”.

Montaż słowno-muzyczny ,,Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…” przedstawili uczniowie klasy I LO, III LO, I TMEg, I TREp i III TE pod kierunkiem p. Marii Ciecierskiej.Wzruszające teksty o podniosłym charakterze przepleciono pięknymi pieśniami patriotycznymi. Wiersze recytowały: Weronika Banach, Kornelia Lewandowska, Natalia Sadłowska, Wiktoria Krawczyk, Justyna Truszkowska i Karolina Staniszewska. Wspólnie zaśpiewaliśmy ,,Szarą piechotę”. Uroczystość uświetniły także inne pieśni w wykonaniu Weroniki Banach, Gabrysi Siebuły, Mileny Szczech i Marii Zalewskiej. W chórku towarzyszyli im Agata Sokołowska, Piotr Karmiłowicz, Dawid Kłos i Patryk Świderski. Wśród śpiewanych przez nich utworów znalazły się między innymi „Mury” JackaKaczmarskiego.Akompaniował im Janek Ferenc i Jarek Kaczmarczyk.

O stronę techniczną zadbał Maciek Chiliński, Dawid Gromadzki, Kuba Dziczek i Szymon Jermacz. Dekoracje przygotowały: Klaudia Bałdyga, Martyna Bednarczyk, Wiktoria Gutowska i Weronika Zadroga. Całą uroczystość pięknie poprowadzili Weronika Pikulińska i Bartek Olender.

Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły p. Eugeniusz Gromadzki przypominając nam jak ważny jest patriotyzmw życiu codziennym każdego z nas.

11 listopada, w miejskich obchodach Święta Niepodległości, brali udział przedstawiciele naszej szkoły. Poczet sztandarowy w składzie Bartek Olender, Adam Poreda i Damian Piwowarskigodnie nas reprezentował. Wśród zgromadzonych można było dostrzec nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Maria Ciecierska


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

>> Szkolenie „Bhp w gospodarstwie rolnym”

>> XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

>> Wycieczka do Białegostoku

© 2006-2020 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno Marcin Wolanowski