naglowek.jpg

<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2010-12-18 16:30:08

Przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku w ZST w Kolnie

Dnia 13 grudnia 2010 roku do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolnego doradcę zawodowego, Panią Ewę Jarzyło.

Zaprezentowanych zostało nam wiele wydziałów, m. in. Wydział: Prawa, Biologiczno – Chemiczny, Ekonomii i Zarządzania, Filologiczny, Matematyki i Informatyki. Każdy z nas zgodnie z własnymi zainteresowaniami mógł pójść na spotkanie z przedstawicielem wybranego wydziału.

Ja wybrałam Wydział Prawa i na to spotkanie poszłam. Dowiedziałam się bardzo ważnych i przydatnych informacji, gdyż taki kierunek bardzo mnie interesuje, słuchałam z wielkim zainteresowaniem. Uczelnia jest bardzo dobrze wyposażona i ma różnorodne metody nauczania. Jest przystosowana do potrzeb studenta. Na wydziale działają 22 organizacje studenckie, w których można realizować swoje zainteresowania naukowe oraz sprawdzać się jako organizator przedsięwzięć o charakterze naukowym, rozrywkowym i turystycznym.

Studenci praktykują także w ramach Studenckiej Poradni Prawnej, udzielając bezpłatnych porad prawnych najuboższym mieszkańcom miasta. Mimo to, iż te studia trwają 5 lat i wymagają bardzo dużego wysiłku co do nauki, to jednak nas, przyszłych absolwentów przyciągają.

Moim zdaniem nasza szkoła powinna organizować więcej takich spotkań, gdyż bardzo pomagają w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Jestem zadowolona z tego co usłyszałam, bo teraz już wiem ile trzeba włożyć pracy, by dojść do wymarzonego celu.

Uczennica klasy III

bialystok w zst kolno

bialystok w zst kolno


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Z wizytą w bibliotece pedagogicznej w Kolnie

>> Podniesienie umiejętności osób pracujących- likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki

>> Język japoński a komputer

>> Instytut Informatyki i Automatyki PWSIiP w Łomży informuje

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno