Uczeń ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego deklaruje wybór od dwóch do czterech przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, w tym obowiązkowo co najmniej jednego z grupy przedmiotów uprzywilejowanych: biologia, geografia, chemia, fizyka i historia.
Również na egzaminie maturalnym uczeń będzie musiał, oprócz przedmiotów obowiązkowych (język polski, język obcy nowożytny, matematyka), zdawanych na poziomie podstawowym, wybrać przynajmniej dwa przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym, w tym przynajmniej jeden przedmiot z grupy przedmiotów uprzywilejowanych.
Nauka w liceum ogólnokształcącym trwa trzy lata. Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu maturalnego świadectwo dojrzałości.
Dalsza perspektywa aktywności edukacyjnej:
- studia wyższe na dowolnym kierunku
- szkoła policealna w celu zdobycia zawodu na poziomie technika
|
Uczeń ubiegający się o przyjęcie do Technikum deklaruje wybór dokładnie dwóch przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, w tym przynajmniej jednego z grupy przedmiotów: matematyka, biologia, geografia, chemia, fizyka, historia, oraz jednego z wymienionych zawodów: technik mechanik, technik elektryk, technik rolnik, technik ekonomista.
Ponadto do dokumentów załącza się zaświadczenie o przydatności do wykonywania określonego zawodu. Po skierowanie powinien zgłosić się do sekretariatu wybranej szkoły.
Nauka w technikum trwa cztery lata. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia technikum, a po zdaniu egzaminu maturalnego dodatkowo świadectwo dojrzałości.
Po zdaniu egzaminu zawodowego absolwent otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe na poziomie technika, upoważniający go do podjęcia pracy w wybranym zawodzie na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej.
Dalsza perspektywa aktywności edukacyjnej:
- studia wyższe na dowolnym kierunku, a w szczególności studia techniczne
- szkoła policealna w celu zdobycia dodatkowych kwalifikacji
- praca zawodowa.
|
Uczeń ubiegający się o przyjęcie do Branżowej Szkoły I stopnia deklaruje wybór zawodu, w którym chce kontynuować naukę.
Ponadto do dokumentów załącza zaświadczenie o przydatności do wykonywania określonego zawodu. Po skierowanie w zawodzie operator obrabiarek skrawających powinien zgłosić się do sekretariatu szkoły.
Wybrawszy jeden z pozostałych zawodów, po skierowanie na badanie lekarskie zgłasza się do zakładu pracy, z którym zawrze umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Nauka w Branżowej Szkole I stopnia trwa trzy lata. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu zawodowego dodatkowo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe upoważniające go do podjęcia pracy w wybranym zawodzie na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej.
Dalsza perspektywa aktywności edukacyjnej:
- praca zawodowa,
- kontynuacja nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych i po jej ukończeniu zdobycie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
Po zdaniu egzaminu maturalnego:
- studia wyższe na dowolnym kierunku a wszczególności studia techniczne.
|
Uczeń ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Policealnej deklaruje wybór zawodu- technik administracji, w którym chce kontynuował naukę tylko przedmiotów zawodowych.
Dołącza do dokumentów zaświadczenie o przydatności do wykonywania zawodu technik administracji.
Skierowanie o wydanie zaświadczenia lekarskiego otrzymuje w sekretariacie szkoły. Nauka trwa dwa lata.
Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu zawodowego dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i nadający tytuł technika administracji.
Dalsza perspektywa aktywności zawodowej:
- praca zawodowa,
- studia wyższe na dowolnym kierunku,
- zdobywanie kolejnych kwalifikacji na kwalifikacyjnych kursach zawodowych
|
Słuchacz ubiegający się i przyjęcie do Szkoły Policealnej deklaruje wybór zawodu- technik administracji, w którym będzie kontynuował naukę tylko przedmiotów zawodowych.
Dołącza do dokumentów zaświadczenie o przydatności do wykonywania zawodu. Skierowanie o wydanie zaświadczenia lekarskiego otrzymuje w sekretariacie szkoły.
Nauka trwa dwa lata (cztery semestry). Odbywa się w systemie zaocznym (sobota, niedziela).
Warunkiem kontynuowania nauki na kolejnych semestrach w szkole dla dorosłych jest zaliczenie egzaminów i prac kontrolnych oraz co najmniej 50- procentowa obecność na obowiązkowych konsultacjach w poprzednim semestrze.
Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu zawodowego dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i nadający tytuł technika administracji.
Dalsza perspektywa aktywności edukacyjnej:
- praca zawodowa,
- studia wyższe na dowolnym kierunku,
- zdobywanie kolejnych kwalifikacji na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
|
Słuchacz ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych deklaruje wybór dwóch przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, w tym co najmniej jednego z wymienionych przedmiotów: biologia, geografia, chemia, fizyka i historia.
Nauka trwa trzy lata (sześć semestrów). Prowadzona jest w systemie zaocznym (sobota, niedziela). Absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia rozpoczynają naukę, począwszy od semestru trzeciego, natomiast absolwenci pozostałych szkół rozpoczynają naukę od semstru pierwszego.
O przyjęcie do szkół dla dorosłych mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli 18 lat lub ukończą je w roku kalendarzowym, w którym podejmą naukę.
Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu maturalnego dodatkowo świadectwo dojrzałości.
Dalsza perspektywa aktywności edukacyjnej:
- studia wyższe na dowolnym kierunku,
- szkoła policealna
- zdobycie zawodu technika na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
|