Szkolny Ośrodek Kariery

 

Godziny pracy Doradcy Zawodowego
w Zespole Szkół Technicznych
w roku szkolnym 2018/2019:

środa 10:40 - 12:40
 
piątek 10:40 - 11:40

 

Przykład jak napisać CV

Przykład listu motywacyjnego

Rozmowa kwalifikacyjna

Europass

 Aktywne metody poszukiwania pracy

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kolnie

W dniu 23.10.2013 r. uczniowie klasy III LO „a” II Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie udali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie. Wycieczka została zorganizowana przez doradcę zawodowego ZST w Kolnie - panią Ewę Jarzyło.

... czytaj wiecej>>

Przedstawiciele PWSIiP w Łomży w ZST

Dnia 28.02.2013r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych. Podczas prezentacji została przedstawiona oferta kształcenia na uczelni.

... czytaj wiecej>>

Uczniowie ZST z wizytą w Urzędzie Pracy w Kolnie

W dniu 20.10.2011 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy III LO „a” II Liceum Ogólnokształcącego udali się do Urzędu Pracy w Kolnie.

... czytaj wiecej>>

Zaproszenie od burmistrza miasta Kolno

Dnia 28 marca uczniowie klasy 3 LO „b” Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie wraz z doradcą zawodowym Panią Ewą Jarzyło, mięli niebywałą okazję skorzystania z zaproszenia burmistrza, a tym samym odwiedzenia budynku Urzędu Miasta w Kolnie.

... czytaj wiecej>>

Z wizytą w Urzędzie Gminy w Kolnie

Dnia 17 marca 2011r. uczniowie klasy III LP „b” z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie wraz z wychowawczynią panią Ewą Jarzyło wybrali się do Urzędu Gminy Kolno. W sali narad w Urzędzie Gminy powitał nas wójt gminy Kolno – Tadeusz Klama. Następnie Kierownik Referatu Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego pan Andrzej Jarzyło przybliżył nam najważniejsze zagadnienia dotyczące samorządu. Wykorzystując prezentację multimedialną opowiedział nam o najważniejszych inwestycjach zrealizowanych na terenie gminy Kolno.

... czytaj wiecej>>

Z wizytą w Starostwie Powiatowym w Kolnie

Dnia 11 marca 2011 r. klasa III LO „a” wraz z panią Ewą Jarzyło udała się do Starostwa Powiatowego w Kolnie. Pan Starosta Henryk Duda przyjął nas bardzo serdecznie, a na stole czekał słodki poczęstunek. Pan Duda dokładnie przedstawił mechanizm działania urzędu. Z chęcią udzielał taż odpowiedzi na interesujące nas tematy.

... czytaj wiecej>>

Z wizytą w bibliotece pedagogicznej w Kolnie

Dnia 06.12.2010r. uczniowie klasy II LO a wraz z opiekunem Panią Ewą Jarzyło, uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie. Poprowadzone zostały przez Panią Bożenę Kowalewską. W czasie ich trwania młodzież między innymi przypomniała sobie, jakiego katalogu należy użyć, aby odnaleźć wybraną pozycję książkową.

... czytaj wiecej>>

Język japoński a komputer

Dnia 23 listopada 2010r. uczniowie klas II LO „a”, II LO „c” oraz II TM wzięli udział w wykładzie pod tytułem „Język japoński a komputer" zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Wykład po polsku wygłosił profesor Mitsuhiko Toho, Prodziekan Wydziału Kultury Japonii w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

... czytaj wiecej>>

Uczniowie ZST w Kolnie w Banku Spółdzielczym w Kolnie

Dnia 19.10.2010r. uczniowie klasy II c II Liceum Ogólnokształcącego udali się do Banku Spółdzielczego w Kolnie. Wycieczka została zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego w ramach akcji „Ogólnopolski Tydzień Kariery”, w którym udział bierze nasza szkoła przy współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery i Punktem Pośrednictwa Pracy w Kolnie.

... czytaj wiecej>>

Przedstawiciele WSAP w Białymstoku w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie

Dnia 22.11.2010r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych. Podczas prezentacji została przedstawiona oferta kształcenia na poszczególnych kierunkach uczelni, zasady rekrutacji, baza dydaktyczna i kadra uczelni oraz możliwość udziału w interesujących zajęciach dodatkowych zgodnych z zainteresowaniami studentów.

... czytaj wiecej>>

Uczniowie ZST w Kolnie w Banku Spółdzielczym w Kolnie

Dnia 19.10.2010r. uczniowie klasy II c II Liceum Ogólnokształcącego udali się do Banku Spółdzielczego w Kolnie. Wycieczka została zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego w ramach akcji „Ogólnopolski Tydzień Kariery”, w którym udział bierze nasza szkoła przy współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery i Punktem Pośrednictwa Pracy w Kolnie.

... czytaj wiecej>>

Warsztaty zawodoznawcze w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie

Dnia 30 września 2010r. w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie odbyły się warsztaty zawodoznawcze dla uczniów przeprowadzone w formie panelu dyskusyjnego.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Kolnie w ramach współpracy z naszą szkołą. W warsztatach wzięli udział:

... czytaj wiecej>>

Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy

Dnia 29 kwietnia 2010r. w godzinach 11:00 – 14:00 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy. O godzinie 11:10 odbyło się wystąpienie gości i każdy słuchał ich z wielkim zainteresowaniem i skupieniem. O godzinie 12:00 nastąpiła prezentacja stanowisk, na których znajdowały się różnego typu gadżety, na innych jedzenie, kawa i herbata.

... czytaj wiecej>>

Uczniowie ZST w Urzędzie Gminy Kolno

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH  W URZĘDZIE GMINY KOLNO

Dnia 23.03.2010r. uczniowie klasy III LP „B” udali się do Urzędu Gminy w Kolnie. Młodzież mogła zobaczyć jak w rzeczywistości funkcjonuje urząd. Zasady pracy zostały przedstawione przez Panią Sekretarz, a następnie Pana Skarbnika i Kierownika Referatu Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego. Uczniowie odwiedzając pokoje mogli dopytać osoby pracujące na konkretnych stanowiskach o ich zakres obowiązków i wymagania niezbędne do wykonywania zawodu. Z tej możliwości korzystali bardzo często.

... czytaj wiecej>>

Podlaskie targi pracy

W dniu 11 marca 2010r. klasa IV Technikum wyjechała do Białegostoku na I Podlaskie Targi Pracy. Zostały one zorganizowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy współpracy Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w ramach projektu „Świadomy wybór pewny sukces – projekty rozwojowe dla szkół zawodowych”.

... czytaj wiecej>>

Turniej wiedzy o zawodach

Dnia 16.02.2010r. w naszej szkole odbył się II Turniej „Wiedzy o zawodach”, który został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku oraz Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku w ramach projektu „Świadomy wybór pewny sukces – projekty rozwojowe dla szkół zawodowych”.

Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.W etapie szkolnym wzięło udział 26 uczniów klasy I i IV Technikum. Czterech uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik zakwalifikowało się do II etapu międzyszkolnego.

Zwycięzcami etapu I szkolnego zostali:
Kamiński Michał,  Świderski Dariusz i Obiedziński Paweł z klasy IV Technikum oraz Chaberek Przemysław z klasy I Technikum.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie Międzyszkolnym, który odbędzie się w Białymstoku.

Ewa Jarzyło
Opiekun Szkolnego Ośrodka Kariery

Przedstawiciele UWM w Olsztynie z wizytą w ZST w Kolnie

Dnia 22.02.2010r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych. 

Podczas prezentacji została przedstawiona oferta kształcenia na 16 wydziałach, zasady rekrutacji, baza dydaktyczna i kadra uczelni oraz możliwość udziału w interesujących dyscyplinach sportowych, a także spędzanie wolnego czasu.

Uczniowie po zakończonym spotkaniu zadawali pytania, które wyjaśniły ich wątpliwości, otrzymali informatory, długopisy oraz ulotki na temat interesującego ich wydziału.


Opiekun Szkolnego Ośrodka Kariery
Ewa Jarzyło
 

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno