<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2010-03-30 20:29:43

Uczniowie ZST w Urzędzie Gminy Kolno

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH  W URZĘDZIE GMINY KOLNO

Dnia 23.03.2010r. uczniowie klasy III LP „B” udali się do Urzędu Gminy w Kolnie. Młodzież mogła zobaczyć jak w rzeczywistości funkcjonuje urząd. Zasady pracy zostały przedstawione przez Panią Sekretarz, a następnie Pana Skarbnika i Kierownika Referatu Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego. Uczniowie odwiedzając pokoje mogli dopytać osoby pracujące na konkretnych stanowiskach o ich zakres obowiązków i wymagania niezbędne do wykonywania zawodu. Z tej możliwości korzystali bardzo często.

Dowiedzieli się między innymi o środkach finansowych, jakimi dysponuje Gmina, prowadzonych inwestycjach w zakresie infrastruktury wodociągowej, drogowej, kulturalnej i oświatowej. Poznali też zasady bieżącego utrzymania dróg oraz proces przygotowania dokumentacji i przybliżone koszty związane z ich budową.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z dokumentem jakim jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Na zakończenie młodzież została zaproszona do gabinetu Pana Wójta. Pan Tadeusz Klama, Wójt Gminy Kolno, przywitał uczniów i przedstawił na czym polega jego praca. Udzielał również odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania.

Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni z wizyty w Urzędzie Gminy. Teraz będą wiedzieć, gdzie zwracać się ze sprawami, z którymi w przyszłości przyjdzie im się zmierzyć.

Wizyta młodzieży szkolnej w Urzędzie Gminy Kolno była zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego panią Ewę Jarzyło.
Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Tadeusza Klama za przedstawienie uczniom pracy w administracji publicznej.
Opiekun Szkolnego Ośrodka Kariery

Ewa Jarzyło

 

 

 


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> II Miedzyszkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

>> Konkurs matematyczny - wyniki

>> Przeczytaj to list do Ciebie

>> Podlaskie targi pracy

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno