<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2022-10-06 15:04:58

VIII Ogólnopolska noc bibliotek – „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ”

1 października 2022 r., w sobotę, od godz. 16:00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie i Bibliotece ZST w Kolnie było bardzo klimatycznie, głośno, dynamicznie i wesoło. Uczestników porywało do działań hasło VIII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek –"TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ". Program Nocy Bibliotek 2022 obfitował w atrakcyjne, zajmujące i żywiołowe gry, zabawy i konkursy.

Mali uczestnicy, ochoczo brali udział w konkurencjach sprawnościowych z książkami, próbowali swoich sił, pod nadzorem ratowników medycznych z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, w reanimacji i udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym, uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno – prewencyjnych, prowadzonych przez przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji, połączonych z prezentacją sprzętu, wyposażenia i zbierania śladów daktyloskopijnych. Z wielką przyjemnością poddawali się zabiegom upiększającym, zorganizowanym przez Hufiec Pracy - malowaniu niepowtarzalnych dzieł sztuki na buźkach oraz wyczarowywaniu oryginalnych fryzur.

Goście Nocy Bibliotek, pełni werwy i temperamentu, uczestniczyli w wzmacniających grach i zabawach w „Zagadkowym pokoju” stworzonym specjalnie z okazji tego przedsięwzięcia.Ekspresowo odgadywali powiedzenia, przysłowia, zagadki literackie i kalambury. Wykazywali się również sprawnością fizyczną. Naturalnie było dużo nagród i niespodzianek.

Znakomicie karaoke dla wszystkich uczestników Nocy Bibliotek poprowadziła p. Agnieszka Duda z Hufca Pracy.

O godz. 1900 dorośli mogli wysłuchać recitalu ucznia I LO Mateusza Gutowskiego i obejrzeć spektakl Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorów”. Wystąpili w nim: p. Paweł Podeszwik – instruktor muzyki z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Bartłomiej Olender i Damian Piwowarski – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

Po emocjonujących i delikatnie swawolnych, zadaniach, zajęciach i wyzwaniach, wszyscy wspomogli się wzmacniającym posiłkiem.

W przedsięwzięciu pomagali policjanci, pracownicy OHP, Centrum Integracji Społecznej oraz Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy.

W VIII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2022 - "TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ", w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej i Bibliotece ZST w Kolnie, wzięło udział około 150 dzieci i młodzieży z kolneńskich szkół podstawowych oraz 29 osób dorosłych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi goście także zaszczycą nas swoją obecnością.

Organizatorzy


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Opera i Filharmonia Podlaska

>> Wizyta w Turyngii

>> Wyjście do kina

>> Wyjazd na spektakl teatralny Antygona

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno