Losowa Fotografia Kolno

<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2018-03-21 21:38:37

Wykład dr Waldemara Wilczewskiego pracownika IPN Białystok

W poniedziałek 19 marca 2018 roku w dzień imienin Józefa Piłsudskiego, do Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie przybył dr Waldemar Wilczewski – pracownik IPN z Białegostoku. W spotkaniu brali udział uczniowie naszej szkoły, uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kolnie ZDZ w Łomży i pracownicy OHP w Kolnie.

Celem spotkania był wykład dotyczący 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pod tytułem „Odzyskanie niepodległości w oparciu o postać Józefa Piłsudskiego”. W trakcie wykładu prelegent przybliżył słuchaczom sylwetkę Tymczasowego Naczelnika Państwa – Józefa Piłsudskiego. Nie opowiadał jego życiorysu, ale przedstawił charakter, siłę woli i determinację z jaką walczył o wolną Polskę.

Tłumaczył młodzieży, że był jedną z najważniejszych postaci podczas procesu formowania się państwa polskiego w listopadzie 1918 roku. Piłsudski był bowiem osobą, której udało się połączyć lokalne rządy polskie w jeden organizm polityczny, będący zalążkiem II Rzeczpospolitej.

Dziś uważany jest za jednego z najbardziej znaczących polskich polityków w historii. Młodzież z uwagą wysłuchała ciekawych treści wykładu i prezentacji.

Dorota Mroczkowska

 


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Wyjazd do Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży

>> Wycieczka do Białegostoku

>> Dzień Kobiet

>> Wizyta u Pawła Brzostowskiego

© 2006-2018 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno Marcin Wolanowski