<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2021-10-26 16:21:07

Noc bibliotek

9 października 2021 r., w sobotę, od godz. 17:00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie i Bibliotece ZST w Kolnie było bardzo klimatycznie, głośno, dynamicznie i wesoło; uczestników porywało do działań hasło VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek - CZYTANIE WZMACNIA. Program Nocy Bibliotek 2021, obfitował w atrakcyjne, zajmujące, poruszające, pobudzające, swawolne i żywiołowe gry, zabawy, konkursy wzmacniające intelektualnie, mentalnie i fizycznie.

Mali uczestnicy, ochoczo brali udział w konkurencjach sprawnościowych z książkami, próbowali swoich sił, pod nadzorem ratowników medycznych z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy, w reanimacji i udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym, uczestniczyli w spotkaniach profilaktyczno – prewencyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, połączonych z prezentacją sprzętu, wyposażenia i zbierania śladów daktyloskopijnych, z wielką przyjemnością poddawali się kreatywnym zabiegom upiększającym, zorganizowanym przez Hufiec Pracy - malowaniu niepowtarzalnych dzieł sztuki na buźkach oraz wyczarowywaniu oryginalnych, okazjonalnych i wyjątkowych fryzur.

Goście Nocy Bibliotek, pełni werwy i temperamentu, uczestniczyli w wzmacniających grach i zabawach z książkami, ekspresowo odgadywali powiedzenia, przysłowia i zagadki literackie, ukryte w kalamburach, wzmacniali, napinając mięśnie przy wyrywaniu "Rzepki" Juliana Tuwima, tworzyli pomysłowe zakładki do swoich książek, wklejając lub malując elementy i symbole wzmacniające zdrowie i odporność organizmu. Naturalnie było dużo nagród i niespodzianek.

Znaczna część uczestników Nocy zdecydowała się na obejrzenie interesującego filmu "Operacja człowiek w czerni”, w reż. GretheBøe-Waal.Znakomitym hitem dla młodzieży, ale też dla dorosłych z większym stopniem trudności, okazał się escaperoom „Wzmacniająca Biblioteka”. Jedni i drudzy, w serdecznej i życzliwej atmosferze, pełni inicjatywy i zapału biblioteczni tropiciele wyruszyli na detektywistyczną rozgrywkę. Zmagania graczy, którzy intensywnie poszukiwali informacji w najbardziej dziwnych i zaskakujących miejscach zazwyczaj kończyły się sukcesem.

Dorośli uczestnicy Nocy Bibliotek mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia teatru przy stoliku „Ławeczka” Aleksandra Gelmana. Spektakl wywołał niewiarygodne emocje, a to za sprawą profesjonalnego i zdumiewająco mistrzowskiego wcielenie się w bohaterów sztuki P. Ewy Faściszewski i P. Kazimierza Kotra.

Po emocjonujących i delikatnie swawolnych, zadaniach, zajęciach i wyzwaniach, wszyscy wspomogli się wzmacniającym posiłkiem.
W VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2021 - "CZYTANIE WZMACNIA", w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej i Bibliotece ZST w Kolnie, wzięło udział 142 dzieci i młodzieży z kolneńskich szkół podstawowych oraz ok. 38 osób dorosłych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi goście także zaszczycą nas swoją obecnością.

Organizatorzy


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Kiermasz podręczników używanych

>> Puchar dyrektora szkoły

>> Wieczór poetycki

>> Wycieczka do Olsztyna

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno