naglowek.jpg

<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2022-03-09 19:24:13

Pomoc dla Ukrainy

24 lutego 2022r. Rosja rozpoczęła działania wojenne na Ukrainie. Agresja, z jaką musi mierzyć się naród Ukrainy, sprawiła, że tysiące ludzi zmuszonych zostało do opuszczenia swoich domów. Z obawy o swoje życie wyruszyli oni w podróż do Polski, często z jedynie najpotrzebniejszymi rzeczami. Cały naród polski postanowił wspomóc swoich wschodnich sąsiadów, oferując schronienie, organizując zbiórki potrzebnych produktów.

Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie także przyłączyło się do akcji pomocy Ukrainie. Uczniowie i nauczyciele placówki wzięli udział w zbiórce. Zaangażowanie wszystkich klas, wychowawców i nauczycieli sprawiło, że zebraliśmy potrzebne produkty: żywność, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dla dorosłych i dzieci, środki opatrunkowe, środki higieniczne, śpiwory koce, ubranka dla dzieci.

Dziękuję wszystkim, którzy tak hojnie wsparli akcję pomocy Ukrainie. Pragnę też podziękować wolontariuszom, którzy pomogli przy segregowaniu, pakowaniu i transporcie darów. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Ewa Wróblewska


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Dzień otwarty Akademii Nauk Stosowanych

>> Międzynarodowy Dzień Ziemi

>> Życzenia

>> Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025

© 2006-2022 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno Marcin Wolanowski