<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2022-11-29 10:00:44

Wycieczka do Tykocina i Białegostoku

28 października 2022r. uczniowie klas: 1 TRE, 2 TE, 2 TEL, 2 TMR wraz z opiekunami: p. Edytą Szczepankowską p. Ewą Gralą, p. Magdą. Klimek i p. Dariuszem Długozimą udali się na wspólny wyjazd do Tykocina i Białegostoku

Wyjazd był dobrą okazją do integracji uczniów, zarówno w obrębie klasy, jak też międzyoddziałowej.

Wyjazd rozpoczęliśmy zwiedzaniem Tykocina – miasteczka dziś trochę zapomnianego, które dawniej pełniło istotną rolę, było chociażby siedzibą Radziwiłłów. Uczniowie zwiedzili ciekawe zabytki miasta, w tym: synagogę i zabytkowy kościół, spacerowali po rynku na planie trapezowym , do dziś zachowanym,w barokowym stylu. Z uwagą wysłuchaliśmy także opowieści aktualnego proboszcza tykocińskiej parafii, ks. Jarosława Stefaniaka, który przyjął nas w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i przedstawił najciekawsze wątki bogatej historii miasta.

W programie wycieczki znalazły się zajęcia rozwijające sprawność ruchową i współpracę w grupie, ćwiczone podczas zabawy w Fortecy Paintball. Uczniowie mieli okazję stoczyć bitwy na kolorowe pociski w taktycznie przygotowanych starciach. Wszyscy uczestnicy nie tylko zachowali zasady zabawy, ale również bezpieczeństwa.

Ostatnim punktem programu była wizyta w kinie „Helios” i udział w projekcji filmu. Zdecydowana większość uczestników wybrała horror „Uśmiechnij się”. Mimo mrożącego krew w żyłach filmu, wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do Kolna i już planujemy następny wyjazd.

Może lodowisko?

 

 


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Młodzież czyta dzieciom

>> Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

>> Pielgrzymka maturzystów

>> Stypendium Prezesa Rady Ministrów

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno