<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2010-12-10 18:59:06

Z wizytą w bibliotece pedagogicznej w Kolnie

Dnia 06.12.2010r. uczniowie klasy II LO a wraz z opiekunem Panią Ewą Jarzyło, uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie. Poprowadzone zostały przez Panią Bożenę Kowalewską. W czasie ich trwania młodzież między innymi przypomniała sobie, jakiego katalogu należy użyć, aby odnaleźć wybraną pozycję książkową.

Następnie uczniowie mieli możliwość przejścia wśród regałów biblioteki w celu zapoznania się z jej „zawartością”. Uczniowie w grupach siedząc przy stolikach szukali wybranych przez siebie haseł w słownikach polsko-angielskich, bądź leksykalnych.

Później Pani rozdała wszystkim kartki, na których trzeba było napisać, czego oczekuje się od biblioteki. Na koniec wizyty każdy uczestnik mógł napisać aforyzm dotyczący książek, czytania lub biblioteki. Część z nich zostanie opublikowana i wywieszona w czytelni. Dzięki tym zajęciom młodzież nabyła wiele ciekawych informacji dotyczących zbiorów Biblioteki Pedagogicznej, a także Biblioteki Narodowej oraz konkursów i wykładów organizowanych przez bibliotekę.

Anielka

 


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> Język japoński a komputer

>> Przedstawiciele Uniwersytetu w Białymstoku w ZST w Kolnie

>> Przedstawiciele WSAP w Białymstoku w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie

>> Podniesienie umiejętności osób pracujących- likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno