<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>

2011-04-03 21:17:11

Zaproszenie od burmistrza miasta Kolno

Dnia 28 marca uczniowie klasy 3 LO „b” Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie wraz z doradcą zawodowym Panią Ewą Jarzyło, mięli niebywałą okazję skorzystania z zaproszenia burmistrza, a tym samym odwiedzenia budynku Urzędu Miasta w Kolnie.

Wszyscy, przywitani w gabinecie Pana Andrzeja Dudy, zdobyli informacje na temat nowych inwestycji realizowanych i planowanych na terenach Kolna, a także na temat zdobywania funduszy unijnych i funkcjonowania rady miasta oraz problemów z tym związanych. Została również poruszona kwestia historii Kolna i legendarnego Jana, który według opowieści pochodził z naszych okolic i z pewnością żaden Kolniak nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

Osoby chętne, do których zaliczyła się męska część grupy, mogły przez chwilę spojrzeć na świat z perspektywy burmistrza i zająć miejsce w jego fotelu. Zapewne nie jeden wyszedł z gabinetu z myślą o kierowniczym stanowisku.

Następnie, po przejściu do sali konferencyjnej, uczestnicy zasiedli na miejscach radnych, by usłyszeć o podejmowanych przez radę decyzjach, przebiegu spotkań, sporządzanych projektach, a także zadać pytania o pracowników i funkcjonowanie urzędu, na które odpowiedzi nie szczędził Sekretarz Miasta –  Pan Mirosław Bajorek.

Nie obyło się oczywiście bez upominków i pamiątkowych zdjęć. Jestem przekonana, że każdy z odwiedzających, chociaż przez chwilę wyobraził sobie siebie robiącego karierę w samorządzie terytorialnym i zmieniającego naszą małą ojczyznę na lepsze.

Eliza Weronika Pomichowska

Serdeczne podziękowania dla Pana Burmistrza Andrzeja Dudy za przyjęcie młodzieży w urzędzie.


<<< nowszy Czytaj następny news starszy >>>


Zobacz też:

>> III Międzyszkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

>> Dni Otwarte

>> Z wizytą w Urzędzie Gminy w Kolnie

>> Szkolny konkurs Matematyczny

© 2006-2024 ZST: LO, LP, II LO, ZSZ, Kolno